Ostukorv:

MG Beauty

Tootegrupid

MIDA TÄHENDAB JULMUSE VABA JA KUIDAS ÄRA TUNDA VASTAVAT BRÄNDI?

04.07.2018
MIDA TÄHENDAB JULMUSE VABA JA KUIDAS ÄRA TUNDA VASTAVAT BRÄNDI?

"Julmuse vaba" tähendab, et toodet ei ole loomade peal katsetatud ega neid toote hüvanguks julmalt koheldud või lausa tapetud. Kahjuks aga loomade peal tehtavad katsetused ja julmad võtted eksisteerivad ikka veel endiselt ka 2018. aastal. Üle 115 miljoni looma on kasutatud katsete tegemiseks ülemaailmselt.

Tänapäeval on rohkelt alternatiive toodete testimiseks, kuid mõned brändid otsustavad seda kindlakäeliselt mitte teha. Kosmeetika valdkonnas on tänaseks katsetatud üle 7000 ohutu aine, seega on tõestatud, et koostisosade testimiseks loomade peal enam vajadust ei ole. Ainsad bränditootjad, kes katsetavad loomade peal tooteid on need, kes soovivad millegi uuendusliku peale tulla.

Loomade eest kõnelevad inimesed on asutanud mitmeid ettevõtteid julmuse vabadele brändidele märgiste andmiseks. PETA Beauty Without Bunnies ja Leaping Bunny on usaldusväärseimad programmid kinnitamaks julmuse vabu tooteid ja brände. PETA otsene tähendus on People for the Ethical Treatment of Animals ehk loomade eetilise kasutuse kogukond. Selle märgistusega brändide puhul saab kindel olla, et ühtegi toodet loomade peal katsetatud ei ole. Nende organisatsioonide poolt kinnitatud brände tunneb ära vastava märgistuse järgi. Samuti saab nende kinnitatud brändidega tutvuda programmide kodulehtedel.

 PETA ja LEAPING BUNNY märgistused

 

 

Julmuse vaba toode ei tähenda ka midagi üüratult kallist. Taskukohaseid valikuid on tekkinud juba palju ja nii ka meie valikus. 

Juuksehooldusbränd NOUGHTY ja mineraalmeigi bränd LILY LOLO on kinnitatud täielikult julmuse vabadeks brändideks.

Ostes julmuse vabasid tooteid päästad sa mitmeid jänkusid, hamstreid, kiisusid ja kutsusid ning teisi loomi, kelle peal katseid tehakse.